בימ”ש למשפחה ב”ש, סג”נ אלון גביזון דחה בקשתו של אדם, שניסה להרעיל את אשתו, להפחית את מזונות בנותיו.

מהרקע עולה כי, כנגד התובע הוגש כתב אישום, הכולל בין היתר ניסיון לרצח של גרושתו באמצעות אבקת רעל. כן הואשם במעשי פזיזות ורשלנות שיש בה כדי לסכן את חיי הבנות ואת חיי חבריה לעבודה של הנתבעת. התובע הורשע בהסדר טיעון  עפ”י הודאתו בעבירה של ניסיון לחבלה בכוונה מחמירה, בשתי עבירות של מעשה פזיזות ורשלנות ו-2 עבירות של כניסה והתפרצות למקום מגורים. הוא נדון למאסר בפועל של 8.5 שנים וכן מאסר על תנאי לתקופה של שנתיים ופיצוי לנתבעת ולבת שנכחה בעת קרות האירוע בסך של כולל של 150,000 ₪ .

בית משפט למשפחה דחה את תביעתו של האב להפחית את גובה המזונות לבנותיו הקטינות. מדובר באדם  בעל תואר ראשון בכימיה ובעל השכלה בתחום  ההנדסה הביו רפואית, המרצה עונש מאסר לאחר שניסה להרעיל את אימן, תוך סיכון חיי הקטינות, וזאת בעקבות נקיטת הליכי הוצאה לפועל כנגדו לצורך גביית דמי המזונות.

כבוד סגן הנשיא אלון גביזון ציין כי “מדובר בסכום כסף שנועד לפצות את הנתבעת והקטינה על הנזקים הנפשיים שנגרמו להן בעקבות מעשיו של התובע, כאשר יש לכך אף רכיב עונשי. הפיצוי נקבע כעונש על מעשיו החמורים של התובע, ועל כן, אין מקום כי התובע ייצא “נשכר” מקביעת הפיצוי בדמות של הקטנת המזונות.”

 

 

(תמש 11170-11-14)